Cemil Altan

Evli ve 2 çocuk babasıyım, 28.04.1950  Safranbolu Yukarı Dana Köyünde doğdum. İlkokulu Yukarı dana köyünde tamamladıktan sonra oto tamirhanesi ve torna tesviye bölümünde iş hayatına adım atarak uzun yıllar bu sektörde deneyim kazandım. Ayrıca Safranbolu-Karabük arasında minübüs  işletmeciliği yaptım.

1974 yılındaa Altan oto yedek parça ismi ile oto yedek parça üzerine işyerimi açtım ve halen Safranbolu’da bu işyerimi devam ettirmekteyim.

Bu zaman zarfı içerisinde Karabük maden işleri ve Sanatkarlar Derneğinde ve Karabük Esnaf Kefalet Kooperatifinde ayrıca Doğru yol partisi  il yönetiminde ve İktisadi Kalkınma Vakfı yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak görev aldım.

Daha sonra Kamil Güleç Başkanlığı döneminde Ticaret ve Sanayi Odası yönetiminde bulundum. 2001 ve 2005 yılları arası Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevinde bulundum.  Halen Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığım KARÜNDER’ir kurucu üyeliği görevini üstlendim. KARÜNDER Başkan yardımcısı ve Türkiye Diyanet Vakfı Karabük İl Yönetiminde yönetim kurulu üyesi olarak aktif görevde bulunmaktayım.